Kupujeme posteľné obliečky pre deti - ako, prečo, rozmery | Unitex

Kupujeme posteľné obliečky pre deti - ako, prečo, rozmery

Obliečky do detskej postele sa kupujú v menších rozmeroch, najmä pri predškolákoch. Prispôsobujeme ich rozmeru periny a preto je dobré kupovať obe veci naraz, aby sme sa rozmerovo trafili.

Detské obliečky si môžete dať ušiť v Unitexe aj na mieru. Môžeme spolu vybrať takú látku, ktorá bude ladiť do detskej izby, urobiť z nej dekoračné vankúšiky, obliečky pre dve detské postieľky, jednoducho zladiť detskú izbu najviac ako to len pôjde!

Obliečky pre deti bývajú najčastejšie v týchto rozmeroch:

90 x 135 cm paplón
45 x 65 cm vankúš

Toto sú obliečky do detskej postieľky, ktorá je kratšia ako obyčajná posteľ. Nájdeme však aj obliečky v rozmere 140 x 200 cm, ktoré majú detský motív no rozmerovo sú vhodné do klasickej, dospeláckej postele. Keďže deti rýchlo rastú, volíme ich najmä z ekonomického hľadiska. Deťom ostane farebný, veselý motív no rozmery postele, perín či matracu už meniť nemusíme. Najčastejšie sa stretávame s obliečkami s postavičkami Disney.

Disney obliečky pre deti

V poslednej dobe veľmi populárne obliečky, najmä vďaka animovaným seriálom, ktoré deti poznajú už od škôlky. Treba si však dávať pozor, na trhu nájdete aj veľa nekvalitných Disney obliečok - najmä z čínskych materiálov. Aj pri detských obliečkach nepozerajte len na motív, deti bývajú často citlivejšie na nekvalitné látky ako dospelí. Prečítajte si naše rady pri kúpe kvalitných obliečok, ktoré pokojne môžete vzťahovať aj na posteľné obliečky pre menších.

Detské 3D obliečky - áno alebo nie?

Samozrejme, že áno, ale opäť len z kvalitného mikrovlákna. Ak máte deti vo veku, do ktorého sa už nehodí milý Krtko ani Autíčka, 3D obliečky ponúkajú veľa motívov so zvieratami. Nielenže vyzerajú dobre, ale vydržia aj viac rokov než vyslovene detské, animované vzory, ktoré už podaktorí školáci nemusia (lebo sa hrajú na veľkých :D).

Obliečky pre deti perieme každé 2 - 3 týždne, pretože detská pokožka je citlivejšia. Pri alergikoch odporúčame nastaviť teplotu na 60°. Mamičky často volia aj špeciálne prípravky na pranie detských vecí (ako Lovela a pod.).

Najnovším trendom v detských obliečkach je viac menších vankúšikov, ktoré nemusia byť len z tej istej látky. Vankúšiky sa dajú ušiť presne na mieru a zídu sa napríklad pri vankúšovej vojne v detskej izbe :)

Experimentujte a nakombinujte napr. Disney vzor na vankúši s jednofarebnými vankúšmi. V detskej izbe sa môžete vyšantiť koľko sa vám zapáči, stačí si pozrieť detské obliečky v našom Unitex e-shope!

Popozerajte si aj našu ponuku. Neváhajte si popozerať ostatné motívy alebo si dať ušiť obliečky z látky, z akej chcete vy!

Ponuku pre vás neustále rozširujeme
Velmi dobra komunikacia
Spokojná
pred 6 mesiacmi z Heureka.sk
Rýchle dodanie tovaru záujem o zákazníka, telefonicky si potvrdia objednávku
pred 6 mesiacmi z Heureka.sk
Objednávka vybavená rýchle. Záclona pekne ušitá na mieru.
pred 6 mesiacmi z Heureka.sk
Veľký výber, rýchle dodanie.
pred 6 mesiacmi z Heureka.sk
Som veľmi spokojná s tovarom aj s rýchlym vybavením objednávky.
Spokojnosť
pred 7 mesiacmi z Heureka.sk
Vankúšik príjemného materiálu, rýchle vybavenie, super obsluha. Ďakujem veľmi pekne
pred 7 mesiacmi z Heureka.sk
Moja objednávka bola kupodivu veľmi rýchlo doručená a s poskytnutými službami som bola veľmi spokojná,nakoľko tam pracuje skúsení tím, ktorý vie poradiť a poskytnúť vám ...
pred 7 mesiacmi z Heureka.sk
Výborná komunikácia a rýchle vybavenie objednávky
pred 7 mesiacmi z Heureka.sk
Super obchod, dobry a kvalitny vyber, dievčata su vždy ochotné pomocť a poradiť,. Určite odporučam
Komunikacia
Rýchle dodanie Skvelý prístup Kvalitný materiál Ochotný personál
pred 8 mesiacmi z Heureka.sk
Rýchle dorucenie
pred 10 mesiacmi z Heureka.sk
Tovar ako na obrázku, rýchle dodanie.
pred 10 mesiacmi z Heureka.sk
Dobrá komunikácia, rýchle dodanie, služby k spokojnosti
pred 12 mesiacmi z Heureka.sk
Vsetko prebehlo vporiadkiu
pred 12 mesiacmi z Heureka.sk
Rýchle dodanie
pred 1 rokom z Heureka.sk
Super komunikácia a rýchle dodanie vrelo odporúčam.
pred 1 rokom z Heureka.sk
Rýchle dodanie